Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach, które odbyły się 17 grudnia. Dzięki pomocy rodziców uczniów oraz uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.
Wigilie klasowe w naszej szkole
- 29
Mikołajki w klasie II a
- 13
Gratulacje dla Zosi Szczerbo, która zajęła I miejsce w konkursie pracy technicznej pt. "Anioł XXI wieku" w Górzycy
Komórka - najmniejsza jednostka zdolna do wykonywania czynności życiowych. Z komórek zbudowani jesteśmy my!
Klasy, 5a i 5b wykazały się pomysłowością i wykonały własne, niezwykle modele. Takimi cudami należy się pochwalić, co czyni Pani Sara Herman - nauczyciel biologii.
Ogromne podziękowania za kreatywność dla obu klas.
Terminarz konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022
„Znaczenie roślinności wodnej w życiu człowieka, czyli od małych wakacji nad wodą po oczyszczanie ścieków”
Dnia 15.11.2021, klasa 5a wraz z wychowawca panią Sarą Herman skorzystała z zaproszenia uczelni Collegium Polonicum i uczestniczyla w warsztatach biologicznych pod nazwa „Znaczenie roślinności wodnej w życiu człowieka, czyli od małych wakacji nad wodą po oczyszczanie ścieków”.
Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu prowadzącego przez pana Andrzeja Pukacza, oraz pod specjalnymi mikroskopami obserwowali roślinność wodną. Wzbogaceni o dodatkowa wiedzę i doświadczenia uczniowie wrócili do szkoły naładowani pozytywna energia aby jeszcze bardziej w naturalny sposób dbać o środowisko.
Tydzień Dbania o Relacje w klasie 3a
W ramach projektu TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE uczniowie z klasy 3a spotkali się przy wspólnie zorganizowanej herbatce.
Był to czas swobodnych rozmów o pasjach, marzeniach, przeżyciach i doświadczeniach. Dzieci chętnie ze sobą spędziły czas. Sptkaniu towarzyszyła miła i radosna atmosfera.
6
Polska moimi oczami !
Listopadowa środa obfitowała w wiele wydarzeń sportowych i ze świata kultury poświęconym obchodom 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W obecności Burmistrza Miasta p. Mariusza Olejniczaka, który objął konkurs Honorowym Patronatem, przewodniczącej komisji konkursowej p. Anny Panek-Kusz i Dyrektor SP3 p. Moniki Bugielskiej wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w Gminnym Konkursie Plastycznym Polska moimi oczami.
Nagrody zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców i Urzędu Miasta.
Uczniowie poza nagrodami rzeczowymi zostali nagrodzeni słowami pochwały, które padły z ust p. Panek-Kusz. Wyraziła swój zachwyt i podziw nad pracami, a także staranność, dokładność i samodzielność ich wykonania.
Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 50 uczniów w znacznej przewadze ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3.Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach konkursowych.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
12
„Poszukiwacze hobby”
Na zajęciach pozalekcyjnych „Poszukiwacze hobby” uczniowie klas I-III mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz odkrywania talentów.
Forma zajęć jest okazją do zaszczepienia w dzieciach pasji i wspierania ich upodobań.
15
„Zrób to sam”
W naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne „Zrób to sam”. Jest to propozycja zajęć kierowana do uczniów klas I-III.
W czasie zajęć plastyczno-technicznych „Zrób to sam” dzieci pod okiem Pani Aleksandry Błaszczak kształcą oko i rękę, wyrabiają smok estetyczny, przyzwyczajająsię do wysiłku, uczą się wytrwałości i dokładności. Ponadto rozwijają myślenie twórcze, wyobraźnie przestrzenną i spostrzegawczość.
Zajęcia te są formą spędzania wolnego czasu, miejscem, gdzie uczniowie mogą wspólnie bawić się i tworzyć.
10
II Międzynarodowa Przerwa na Czytanie - czytały 372 osoby!
Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji "Przerwa na Czytanie".
52Tym razem w dużo szerszym gronie czytano w klasach i w bibliotece szkolnej najróżniejsze książki - wystarczy zerknąć na zdjęcia. Dodatkowo każda klasa miała za zadanie przygotować jeden znak tworzący napis "II PRZERWA NA CZYTANIE". nasza szkoła liczy akurat 19 oddziałów, czyli tyle, ile znaków w napisie. Akcję koordynowały nauczycielki języka polskiego wraz z bibliotekarką.
Dbamy o Relacje
W ramach akcji Dbamy o Relacje, kl.II a robiła waflowe torty, którymi częstowała kolegów i pracowników szkoły. W klasie pachniało słodkościami , a na korytarzu szkolnym zapanowała atmosfera przyjaźni.
11
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Polska moimi oczami”
Komisja konkursowa w składzie:
p. Anna Panek-Kusz - przewodnicząca
Anna Jośko
Andżelika Szczerbo
Wyłoniła zwycięzców konkursu w następujących kategoriach:
Kategoria I:
Zwycięzca: Krystian Czerepowski SP3
Wyróżnieni: Emilia Pietrow SP2
Łucja Piórkowska SP2
Milena Łazdowska SP3
Kategoria II:
Zwycięzca: Zuzanna Lipka SP3
Wyróżnieni: Maja Wroniewicz SP3
Zuzanna Dziwosz SP2
Aleksandra Starczewska SP3
Kategoria III:
Zwycięzca: Pola Roguz SP2
Wyróżnieni: Karol Czyżewski SP3
Lena Bukowska SP3
Jakub Dmitrzak SP3
Serdecznie Gratulujemy!
Zwycięzców i wyróżnionych zapraszamy w środę 10.11 na g. 13.00 do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 na uroczystość wręczenia nagród.
W związku z panującymi obostrzeniami uczniowie przychodzą pod opieką jednego opiekuna ze szkoły. Każdy jest zobowiązany do zakrycia ust i nosa.
Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Pozdrawiam, Żaneta Umińska
Szkolne Koło Wolontariatu wspiera słubickiego “Szarika”
Wycieczka klas 7 i 8
Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły w dniach 20-22 października udali się na wycieczkę do Wieliczki Krakowa i Energylandii.
1 dzień:
Kopalnia Soli w Wieliczce i muzeum ŻUP Krakowskich. Kopalnia, którą odwiedziliśmy to jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej.
2 dzień:
Kraków - jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast polskich. Zwiedziliśmy Wawel - Zamek Królewski, Katedrę na Wawelu, Dzwon Zygmunta. Przywitaliśmy się ze Smokiem Wawelskim. Spacerowaliśmy Traktem Królewskim - zobaczyliśmy Pałac Biskupi z Oknem Papieskim, Rynek i Ratusz oraz Sukiennice. Byliśmy przy Bramie Floriańskiej i Barbakanie. Odwiedziliśmy Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.
3 dzień:
Energylandia - największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji: karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, kolejki, samochodziki oraz tor wodny z łódkami, spływ kilkuosobowymi łódkami, podróż po labiryncie Monster Attack, łagodne kolejki górskie i kolejka widokowa z panoramą parku, olbrzymie wahadło, szybkie roller coastery, obrotowa ława i ramię.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)
12
Turniej gier planszowych 3 b
- 1
„EKOLUDEK”
W naszej szkole funkcjonuje kółko przyrodnicze „EKOLUDEK”. Uczniowie z klas I-III będą poznawać zagadnienia związane z ekosystemem, ekologią, kulturą i tradycjami krajów z różnych kontynentów, budową ciała człowieka i podstawowymi zagadnieniami z fizyki i chemii.
Pierwsze miesiące zajęć upłynęły nam na zgłębianiu wiedzy o drzewach liściastych, poszukiwaniu jesiennych skarbów w pobliskim parku, obserwacji zmian kolorów liści i tworzeniu kodeksu EKOLUDKA.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
2
"Obrona nie tylko na orliku"
Na terenie naszej szkoły uczniowie wzięli udział w projekcje Fundacji Orły Sportu "Obrona nie tylko na orliku".
Zajęcia ze sportów walki przeprowadzili trenerzy klubu Street Fighters, Rafał Kulas oraz Damian Szczerbin w wymiarze 8 godzin. Odbyły się także warsztaty z psychologiem, panią Joanną Wichlińską-Pakirską, gdzie głównym tematem były emocje.
Koordynatorem projektu jest nauczyciel wf, pan Mirosław Dębiec.
12
Wycieczka klas 2 b i 3 b
Za nami kolejna wycieczka klas młodszych. Tym razem odwiedziliśmy Poznań. Klasy 2b i 3b zwiedzały Muzeum Instrumentów Muzycznych i Palmiarnię.
Był to czas zarówno nauki, poszerzania wiedzy z zakresu historii muzyki i przyrody, ale i czas integracji, wspólnego spędzania czasu i odpoczynku.
Wycieczka bardzo spodobała się dzieciom i z chęcią udamy się na w kolejne miejsca, by zwiedzać Polskę.
37
Wycieczka klasy 7 b
Dnia 7 i 8 października 2021r. uczniowie klasy 7 b wraz ze swoją wychowawczynią Igą Majek i nauczycielką geografii Andżeliką Szczerbo wybrali się na dwudniową wycieczkę rowerową do Muzeum Łąki w Owczarach. Trasa wiodła górą wału przeciwpowodziowego, z którego uczniowie podziwiali piękny nadodrzański krajobraz (dla większości do tej pory mało znany). W połowie drogi do celu zatrzymali się w Rezerwacie ‘Łęgi Słubickie” by poznać typ lasu łęgowego rosnącego na terenach podmokłych. Po południu grupa dotarła do celu. Po krótkim odpoczynku i zakwaterowaniu w schronisku młodzież uczestniczyła w grze terenowej, a później biesiadowała przy ognisku, piekła ziemniaki i kiełbaski. Tak minął pierwszy dzień pełen wrażeń.
Drugiego dnia z wczesnym rankiem członkowie wyjazdu byli świadkami wypędzania na łąki z zagrody przy muzeum stada owiec wrzosówek, starej, bardzo rzadkiej już dziś rasy. W prowadzeniu zwierząt na wypas pomagały gospodarzowi psy pasterskie. Była to niezwykła okazja do przyjrzenia się ich pracy. Po śniadaniu uczniowie brali udział w warsztatach na terenie Muzeum Łąki pt. „Łąki są różne”, podczas których poznawali ekosystem łąk, rośliny na nich rosnące i żyjące tam zwierzęta. Później cała grupa wyruszyła na zajęcia terenowe pt. „Przyroda Doliny Odry”, podczas których poznawała ekosystem rzeki Odry, zbiorowiska roślin, charakterystyczne gatunki, zagrożenia i metody ochrony przyrody. Dzieci poznały tez bardzo malownicze ukształtowanie terenu, liczne wąwozy i dowiedziały się, że są one wynikiem działalności lodowca. Dużą radość sprawiła uczestnikom obecność zwierząt kóz, koników polskich i psów pasterskich, którym z ciekawością się przyglądały, głaskały i karmiły.
Wczesnym popołudniem grupa pożegnała się z panią Ewą Drewniak, która gościła ją w Muzeum Łąki i udała się w drogę powrotną. Wszyscy cali i bezpieczni wrócili do Słubic, pełni wrażeń i miłych, niezapomnianych wspomnień. Impreza udała się wyśmienicie. Uczniowie już planują kolejną wycieczkę rowerową do ciekawych miejsc w naszej okolicy.
Projekt "Młode głowy"
Realizacja na lekcjach wychowawczych projektu „Młode głowy”, którego ambasadorką jest Martyna Wojciechowska.
Na pierwszej lekcji w 7a rozmawialiśmy o emocjach, bazwaliśmy nasze emocje, a co najważniejsze - omówiliśmy kilka scenariuszy: jak sobie radzić z emocjami.
Przez cały dzień uczniowie naszej szkoły mogli wyrazić swoje emocje na przygotowanym na języku angielskim plakacie: How are you. Od pytania: Jak się dzisiaj czujesz rozpoczynają się lekcje angielskiego, a uczniowie zawsze chcą się wypowiedzieć. Bardzo spodobał się Młodym pomyśl z plakatem, zgłosili chęć wykonania kolejnego plakatu. Na obecnym - pojawiły się młodzieżowe słowa: aura, reel, rizz, oporowo, sigma… oraz wiele innych słów, czasem nie bezpośrednio - ale WYRAŻAJĄCYCH EMOCJE MŁODYCH GŁÓW.
Straż pożarna 🚒
19.11.2024 r naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Strażacy przeprowadzili zajęcia dla klas 1-3 dotyczące zagrożeń związanych z możliwością zatruciem tlenkiem węgla. Przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego w domach. Pokazali także jak należy udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Każdy uczeń miał możliwość samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.
4
Dzień projektowy pn. I love POLAND!
Z okazji obchodzonego dnia 11. listopada - Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 4a oraz 4b (Grupa 1 j. angielskiego pod kierunkiem p. Agnieszki Wittke) przygotowali wspólny projekt pn. KOCHAM POLSKĘ!.
W ten sposób wspólnie uczciliśmy wraz z uczniami ten szczególny dla naszych Rodaków dzień i zaakcentowaliśmy naszą narodowość, pochodzenie i przywiązanie do naszego kraju, regionu i tradycji.
W dniach 4 i 5 listopada br. przeprowadziliśmy na lekcjach języka angielskiego projekt I love Poland.Wspólnie omawialiśmy polskie symbole narodowe tj. godło, hymn, flaga i mówiliśmy o świętach patriotycznych, a także o polskiej kulturze i licznych tradycjach polskich. Uwagę skupiliśmy na pomysłowości i kreatywności uczniów podczas wykonywania autorskich koszulek patriotycznych z widocznych hasłem I LOVE POLAND. Udało nam się wspólnie stworzyć własne biało-czerwone koszulki na znak przywiązania do Polski-naszej Ojczyzny. Uczniowie zaskoczyli swoimi pomysłami i realizacją własnych autorskich projektów, czas szybko nam minął przy śpiewie pieśni patriotycznych w poczuciu wspólnoty i jedności.
Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie do naszego szkolnego portfolio (website).
Pragnę wszystkim uczniom serdecznie podziękować za udział i zaangażowanie oraz mile spędzony czas!
Agnieszka Wittke
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w klasie 2b
Tym razem lektura A.A. Milne zachęciła nas do rozmowy o emocjach jakimi są radość i szczęście. Uczniowie wysłuchali fragmentu lektury na podstawie którego rozmawialiśmy o tym, jak przeżywamy szczęście, co nam sprawia radość i jak się nią dzielić. Uczniowie wykonali stronę tytułową wg własnego pomysłu, drzewko szczęścia z dobrymi uczynkami, pudełko na smutne dni, w których znalazły się karteczki z pocieszającymi sentencjami, a także ulepili z plasteliny wybraną postać lub historię zapamiętaną z lektury. Zobaczcie!
30
„Zdrowe życie i pierwsza pomoc” w 2b!
W naszej klasie nie ma czasu na nudę. Stale realizujemy programy, które uczą i dają nam wiele zabawy. Dzięki Ogólnopolskiemu Programowi „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” wiemy, jak tworzyć zdrowe posiłki, dbać o higienę osobistą i środowisko. Sami zobaczcie !
15
EKOludek w naszej szkole
W ostatnim czasie uczniowie biorący udział w zajęciach koła przyrodniczego bardzo intensywnie zgłębiali wiedzę o faunie i florze ekosystemu leśnego. Uczyli się rozpoznawać grzyby trujące i jadalne, odszukiwać informacje w atlasach grzybów. Przypomnieli zasady zachowania w lesie, tworzyli prace techniczno-plastyczne, a przede wszystkim świetnie się bawili. Sami zobaczcie !
15
Chemiczne doświadczenie 💡
W środę na lekcji chemii klasy ósme sprawdzały jaki odczyn mają wybrane produkty z najbliższego otoczenia. Dowiedzieli się co to jest pH i o czym informuje, jaki jest zakres skali pH oraz jakie mamy wskaźniki.
1
Wycieczka do Gorzowa
Dnia 14 istopada odbyła się wycieczka klas 5 do Gorzowa. Uczniowie odwiedzili Game Time, czyli nowy wymiar aktywności fizycznej ale przede wszystkim okazja do wyjątkowo aktywnej zabawy! Na koniec uczniowie odwiedzili Muzeum Lubuskie, gdzie odbyły się warsztaty edukacyjne.
55
Spotkanie z Przemkiem DSM Wieczorkiem
Młodzież mogła posłuchać i porozmawiać, jakie wartości z życiu człowieka są ważne, że każdy powinien mieć jakieś zainteresowania, wierzyć we własne siły, a przede wszystkim wierzyć w siebie i nie poddawać się.
Dołącz się do akcji !
Wolontariat szkolny oraz Rada Rodziców klasy 7a - przyłącza się do akcji, organizowanej przez Słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej. Do końca grudnia zbieramy kubki i termosy dla osób bezdomnych.
„Prawda czy kłamstwo ?”
8 listopada klasy 5 i 6 uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Prawda czy kłamstwo ?” zorganizowanym przez uczniów Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.
11
Uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę
7 listopada w naszej szkole odbyl się uroczysty apel związany z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W pięknym przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 8, 5 i 6.
5
🧚♂️🦹♂️Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 👸😸
6 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie tego dnia wykazali się kreatywnością i pomysłowością a w szkole było kolorowo i wesoło. Uczennice klasy 8b odwiedziły uczniów najmłodszych klas i przeczytały im bajkę oraz podarowały słodki upominek.
19
Spotkanie z panią Elwirą Lelental dla klas 7 i 8
W dniu 5 listopada 2024 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas siódmych i ósmych z panią Elwirę Lelental, emerytowaną policjantkę Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk, byłego kierownika sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową.
Pani Lelental jest z wykształcenia pedagogiem i prawnikiem. Odwiedza młodzież w szkołach w całym kraju, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem na temat przestępczości narkotykowej i sposobów walki z uzależnieniami. Obecnie pracuje w Fundacji, pomagającej ludziom, których życie legło w gruzach przez uzależnienie.
Po jej warsztatach uczniowie już wiedzą, jak bardzo narkotyki i wszelkie inne substancje psychoaktywne mogą zrujnować życie człowieka – niezależnie od wieku!
Pani nadkomisarz mgr Elwira Lelental, prezes Fundacji Nowe Życie w bardzo przystępny i ciekawy sposób omówiła skutki prawne, psychiczne i fizyczne zażywania narkotyków.
Tydzień warzywno – owocowy - w naszej szkole !
Tydzień warzywno – owocowy trwał w tym roku dwa tygodnie. W holu szkoły stanęła ścianka fotograficzna a całą szkołę ozdobiły dynie oraz jesienne rośliny przyniesione przez uczniów. Jesienno – owocowe tematy były podejmowane na lekcjach plastyki, techniki i nie zabrakło ich także w klasach 1-3 oraz na świetlicy szkolnej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Dzień Jabłka w którym uczniowie przyszli ubrani w kolorach zielonym , czerwonym i żółtym. Tego dnia jabłko królowało także na stołówce szkolnej i w śniadaniówkach uczniów.
10
Rak piersi
Dnia 16.10.2023 r. nasi ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach na temat raka piersi, przeprowadzonych przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach.
Uczniowie zdobyli wiedzę na temat czynników ryzyka, objawów raka oraz zasad profilaktyki. Poznali także zasady dot. samobadania piersi, które powinno być wykonywane regularnie przez każdą kobietę. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił i sprawdzić zdobyta wiedzę w praktyce, poprzez przeprowadzenie badania na fantomach piersi.
Pamiętajmy, że wczesne wykrycie zmiany nowotworowej zwiększa szansę na wyleczenie i długie życie.
3
„Benio w opałach”
30.10.2024 r. klasy 1A i 1B wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice na interaktywny spektakl radomskiego Teatru Tak pt.: „Benio w opałach”. Wszyscy świetnie się bawili. Widzowie nie tylko mieli okazję obejrzeć widowisko, ale również brali w nim aktywny udział. Odpowiadali na pytania, uczyli się słówek w języku angielskim, doradzali Panu Żabie, tańczyli i śpiewali. Na zakończenie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami.
Przepis na zdrowie w klasie 3b
Podczas lekcji na temat zdrowego odżywiania uczniowie klasy trzeciej przygotowali zdrowe II śniadanie. Tego dnia dzielili się informacjami o sposobach na przygotowanie smacznego i bogatego w witaminy i składniki odżywcze śniadania. Ponadto w klasie dzieci samodzielnie wykonały kolorowe kanapki oraz dzieliły się zdrowymi przekąskami.
9
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie