Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości naszej szkole przyznano 117000 złotych na zakup sprzętu, z których 60% wydaliśmy do końca grudnia 2021. Zakupiliśmy m. in. maszyny do szycia, hafciarkę, teleskop, narzędzia, mikrokontrolery, roboty, sprzęt audio-video, drukarkę 3D.
Wszystkie te sprzęty wykorzystane zostaną od przyszłego roku szkolnego na dodatkowych zajęciach. Mogą to być zajęcia z kodowania, techniczne, szycia i wielu innych.
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Deklaracja dostępności Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
TREŚCI NIEDOSTĘPNE
- Niektóre obrazki nie posiadają znaczników ALT
- Brak odpowiedniej struktury nagłówków w odpowiedniej hierarchii (h1,h2,h3 itp )
- Brak nagłówków h1 na niektórych stronach
- Formularze nie posiadają elementów “aria-label”
- W tekście czasami występują puste nagłówki bez treści, między innymi h2, h3, h4, p itp
- Artykuły zawierają style "inline"
- Błędy kontrastowe (niektóre kolory elementów na stronie, nie spełniają wymogu wysokiego kontrastu)
DODANE UDOGODNIENIA
- Niektóre obrazki posiadają dodany atrybut ALT
- Cześć linków posiada atrybuty alt
- W niektórych miejscach dodane są nagłówki h1, h2, choć nie zawsze w poprawnej kolejności
- Poprawna semantyka html w kwestii budowy struktury strony ( znaczniki footer, head, body )
- Dodatkowa wersja dla słabowidzących
- Możliwość zwiększenia rozmiaru czcionki
PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
- Deklarację sporządzono dnia: 02.09.2020
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 28.03.2023
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Małgorzata Zaporowska.
- E-mail: sekretariatsp3@edukacja.slubice.pl
- Telefon: 95 758 22 43
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
SKARGI I ODWOŁANIA
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Zespół Administracyjny Oświaty Słubicach
- Adres: ul. Akademicka 1
69-100 Słubice - E-mail: zao@edukacja.slubice.pl
- Telefon: 95 737 20 58
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Istnieją dwa wejścia do szkoły. Jedno główne oraz jedno od strony boiska szkolnego. Do obu z nich prowadzą schody. Istnieją też trzy wyjścia ewakuacyjne, z których schodzi się schodami. Brak podjazdu dla niepełnosprawnych.
- Szkoła składa się z jednego budynku głównego, dobudówki oraz Sali gimnastycznej. Budynek główny i dobudówka mają 3 kondygnacje : parter, pierwsze piętro i drugie piętro. Wszystkie budynki stanowią całość. Pomiędzy kondygnacjami znajdują się schody.
- Szkoła nie posiada pochylni, pętli indukcyjnych i nie ma możliwości przekazywania informacji głosowych.
- Przed wejściem do budynku głównego znajduje się mała zatoczka na trzy miejsca parkingowe.
- Na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły, do budynku szkoły ma prawo wejść osoba z psem przewodnikiem/asystującym.
- Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty.